17 gösterim
5,67 viral puan

Apple'ın 2,5 Milyar Dolarlık Bitcoin Aldığı Söylentileri Ortalığı Karıştırdı

Crypto Twitter Apple'ın yakında milyarlarca dolarlık bir Bitcoin alımını açıklayacağı konuşmasıyla patladı. Örneğin, Galaxy Trading bu söylentiyi zorlayan birçok kişiden biri. Rakamın 2 milyar dolardan fazla olduğunu söylüyorlar.
coinloca 13.07.2021 saat 12:39
 1. Şubat ayının başlarında Tesla, Bitcoin'de 1,5 milyar dolar satın aldığını duyurduğunda, BTC o gün %20 arttı. Bu olay, 65.000 dolarlık bir fiyat zirvesine ulaşarak Nisan ortasında zirveye ulaşan bir yükseliş eğilimini harekete geçirdi. Beklentiler, Apple'ın Bitcoin satın aldığını açıklarsa benzer bir eğilimin olacağı yönünde. Ancak, doğruyu söylemek gerekirse, söylentiyi destekleyen her tweet için, bir o kadar çok saçmalık var.

  OnChain Capital'in CEO'su Ran Neuner, en azından yakın zamanda olmayacağını açıklayarak yanıt verdi. Benzer şekilde, @Flappening şakacı bir şekilde Apple'ın Bitcoin satın alma şansını olumsuz görüyor.

  Davayı tırmandıran DevOps Mühendisi Alexander Ross, Apple'ın çok fazla marka bilincine sahip olduğu ve tartışmalı bir şey yapma olasılığının düşük olduğu noktasını gündeme getirdi. Bitcoin yatırımının firma için çok uzak bir adım olabileceğini de sözlerine ekledi.

 2. Mayıs ayı sonlarında Apple'ın “Alternatif Ödemeler” ile ilgilenen bir İş Geliştirme Müdürü için bir ilanı verdiğini gördük. İş için temel gereksinimlerden biri, kripto para birimi de dahil olmak üzere alternatif ödeme sağlayıcılarıyla beş yıldan fazla çalışma deneyimi.

  2019'da Apple Pay Başkan Yardımcısı Jennifer Bailey, Apple'ın kripto para biriminin ilginç olduğunu düşündüğünü ve ilgiyle izlediklerini söyledi. Ancak, son ilanı dışında Apple Bitcoin ve kripto para birimine yönelik herhangi bir olumlu hamlede bulunmadı.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 3 gösterim
 • Toplam Direkt: 13 gösterim
 • Viral Puan: 5,67