13 gösterim
4,33 viral puan

Ukrayna Polisi Yasadışı Kripto Madenciliği İçin Kullanılan 3.800 PS4 Konsoluna El Koydu

Madenciler, şebekeye bağlanmak ve oyun konsolları da dahil olmak üzere çeşitli cihazlarda kripto madenciliği yapmak için bir elektrik tedarik şirketinin boş bir deposunu kullandılar.
coinloca 12.07.2021 saat 14:24
 1. Ukraynalı yetkililer, ülkede yasa dışı olduğu iddia edilen bir kripto çiftliğine baskın düzenledi. Ukrayna Güvenlik Servisi'nden yapılan resmi açıklamaya göre, tesis bir elektrik tedarik şirketi olan JSC Vinnytsiaoblenergo'nun eski binasında bulunuyordu.

  Yasadışı kripto madencileri, JSC Vinnytsiaoblenergo'dan elektrik çalmak için elektrik sayaçlarını manipüle ederek faaliyetlerini gizledi. Ukrayna polisi tarafından keşfedilen en büyük yeraltı madenciliği operasyonu olarak tanımlanan çiftlikte, 3.800 PlayStation 4 konsolu, 500'den fazla grafik kartı, 50 işlem birimi, dizüstü bilgisayar, telefon ve flash sürücü dahil olmak üzere yaklaşık 5.000 bilgisayar ekipmanı ünitesi bulunuyordu.SBU, eyaletin tüm Vinnytsa şehri için elektrik kesintisine neden olma potansiyeline sahip olan elektrik hırsızlığından kaynaklanan aylık kayıplarının 186.200 ila 259.300 dolar arasında olduğunu tahmin etti.
 2. Birkaç tahmin, Sony'nin son nesil oyun konsolu PlayStation 4'ün kripto para madenciliği için ideal bir teçhizat olmadığını gösteriyor. Bugün mevcut olan birçok madencilik teçhizatına kıyasla biraz eskimiş konfigürasyonu göz önüne alındığında, 16 konsollu bir PS4 kurulumu bile yasal elektrik kullanımı ile anlamlı getiriler elde edemezdi.

  Ukrayna, geçen yıl Chainalysis'in Küresel Kripto Benimseme Endeksi'nde dünya lideri olarak yer aldı. Doğu Avrupa ülkesi, ülkedeki dolaşım ve ihraç kuralları da dahil olmak üzere kripto varlıklarının yasal statüsünü belirlemeyi amaçlayan bir yasa tasarısı önerisi gibi kripto dostu girişimlerle bölgeye liderlik etmeye çalışıyor.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 3 gösterim
 • Toplam Direkt: 9 gösterim
 • Viral Puan: 4,33