7 gösterim
3,50 viral puan

İngiltere Polisi 250 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Birimine Daha El Koydu

İngiltere Metropolitan Polisi Salı günü yaptığı açıklamada, uluslararası kara para aklama soruşturmasının bir parçası olarak yaklaşık 180 milyon sterlin (yaklaşık 250 milyon dolar) değerinde kripto paraya el koyduğunu duyurdu.
coinloca 14.07.2021 saat 11:42
 1. El koymanın hangi kripto para birimini kapsadığı belli değil. Polis telefonla arandığında, bazı haber kuruluşlarının bildirdiği gibi, kripto para biriminin bitcoin olup olmadığını veya başka bir kripto para birimi olup olmadığını söylemeyi reddetti. Polis geçen ay da 150 milyon dolar değerinde bir el koyma işlemi gerçekleştirmişti.

  Metropolitan Polis Komiser Yardımcısı Graham McNulty, "Suç dünyasında nakit hala kral olmaya devam ederken, dijital platformlar geliştikçe, kirli paralarını aklamak için kripto para kullanan organize suçluları giderek daha fazla görüyoruz" dedi.

  Polis, bunun küresel olarak en büyük kripto ele geçirmesi olduğunu iddia ederken, dünya çapında çok daha büyük ölçekte çok sayıda başka çekim oldu. Örneğin, ABD hükümeti tarafından İpek Yolu pazarını kapattığında ele geçirilen 1 milyar dolarlık bitcoin veya Çin tarafından PlusToken skandalı nedeniyle ele geçirilen 4.2 milyar dolarlık kripto para
 2. Polis 39 yaşındaki bir kadının ilk el koyma sırasında kara para aklama şüphesiyle tutuklandığını ve ikinci el koyma konusunda ihtiyatlı bir şekilde sorguya çekildiğini belirterek, soruşturmanın devam ettiğini de sözlerine ekledi.

  Metropolitan Polis Dedektifi Joe Ryan, "Bugünkü ele geçirme, bu şüpheli kara para aklama operasyonunun merkezindekilere odaklandıkça aylarca devam edecek olan bu soruşturmada bir başka önemli dönüm noktasıdır" dedi.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 2 gösterim
 • Toplam Direkt: 4 gösterim
 • Viral Puan: 3,50