12 gösterim
6,00 viral puan

Nükleer Enerjili Bitcoin Madenciliği Aralık Ayında Ohio'ya Geliyor

Nükleer ve fosil yakıt bazlı enerji üreticisi Energy Harbour Corp, bir basın açıklamasına göre Pazartesi günü, bitcoin madenciliği barındırma sağlayıcısı Standard Power ile ortaklık kurduğunu duyurdu.
coinloca 14.07.2021 saat 12:00
 1. Bitcoin madenciliği girişimi Aralık 2021'de başlayacak. Standard Power, Coshocton, Ohio'daki terk edilmiş bir kağıt fabrikasını Energy Harbor'ın nükleer santrallerinden gelen enerjiyi kullanan bir madencilik tesisine dönüştürecek.

  Standard Power İcra Kurulu Başkanı Maxim Serezhin, “Energy Harbor ile ortaklık kurarak, bu tesisle ilişkili gücün %100'ünün karbonsuz olmasını sağlamak için barındırma yeteneklerimizi proaktif olarak yapılandırdık” dedi.
 2. Bitcoin, tarihi fiyat zirvelerinden sonra bu yıl sürdürülebilirliği konusunda yeni bir inceleme aldı. Özellikle, Mart ayında Elon Musk'ın şirketi Tesla, bitcoin'i bir ödeme seçeneği olarak kabul etti ve iki ay sonra, belirtilen çevresel kaygılar nedeniyle fosil yakıta bağımlılığı gerekçe göstererek reddetti.

  Nükleer enerji gerçekten de karbonsuzdur. Nükleer santraller, fosilleşmiş bitki ve hayvanlarda bulunan yüksek karbon kapasitesini yakmak yerine, uranyum atomlarını bölerek buharla çalışan türbin jeneratörlerini enerjiye dönüştürür. ABD Enerji Bakanlığı, bir nükleer santralin ortalama bir gigawatt enerji ürettiğini ve Arizona'daki en büyük Amerikan nükleer santrali Palo Verde'nin 3,99 gigawatt ürettiğini belirtiyor.
 3. Yine de, Energy Harbor-Standard Power ortaklığı dışında, nükleer enerji, “temiz” bitcoin madenciliği çabaları için popüler bir seçenek gibi görünmüyor. Ukrayna önümüzdeki yıl bitcoin madenciliği için aşırı nükleer enerji kullanmayı düşünüyor ancak ilerleme kaydetmemiş gibi görünüyor.

  Nükleer enerjiyle çalışan bitcoin madenciliğinin kıtlığının olası bir nedeni, peşin maliyetler olabilir. Wall Street Journal'a göre, ABD'de 21. yüzyılda inşa edilecek ilk nükleer proje olan Waynesboro, Georgia'da Vogtle nükleer güç ünitelerinin inşası 25 milyar dolardan fazlaya mal oldu.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 2 gösterim
 • Toplam Direkt: 9 gösterim
 • Viral Puan: 6,00