9 gösterim
4,50 viral puan

İngiltere Yanıltıcı Kripto Reklamlarına Savaş Açtı

İngiltere'nin Reklam Standartları Kurumu (ASA), yanıltıcı kripto para birimi reklamlarına karşı bir baskı yapmaya hazırlanıyor.
coinloca 19.07.2021 saat 13:26
 1. ASA'nın eylemi, kripto borsası şirketi Luno tarafından Londra Metrosu'nda ve otobüslerin yan tarafında bir Bitcoin logosunun yanında "Yeraltında bitcoin görüyorsanız, satın almanın zamanı geldi" şerit çizgisini öne çıkaran reklam kampanyası tarafından harekete geçirildi.

  ASA, Luno'nun reklamının, bitcoin'e yatırım yapmanın "basit ve erişilebilir" olduğu izlenimi verdiğine ve bitcoin gibi kripto para birimlerinin tüketici korumasına sahip olmadığına dair uyarıları içermediğine karar verdi.
 2. ASA, o zamandan beri, düzenlenmemiş kripto ticaret platformlarının pazarlama kampanyalarını izlemenin temel önceliklerinden biri olacağını belirtti.

  ASA Şikayet ve Soruşturma Direktörü Miles Lockwood, Financial Times'a yaptığı açıklamada, "Bunu bizim için kesinlikle çok önemli ve öncelikli bir alan olarak görüyoruz" dedi. "Sorun bulduğumuz yerde sert ve hızlı bir şekilde çözeceğiz."
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 2 gösterim
 • Toplam Direkt: 6 gösterim
 • Viral Puan: 4,50