20 gösterim
4,00 viral puan

Güney Koreli Politikacı: Kuzey, 2019'dan Beri 310 Milyon Dolar Değerinde Kripto Çaldı

Kıdemli bir Güney Koreli muhalefet politikacısı, Kuzeyli bilgisayar korsanlarının son iki yılda yaklaşık 310 milyon ABD doları tutarında Güney Kore kripto cüzdanlarına baskın düzenlediğini iddia etti.
coinloca 09.07.2021 saat 14:30
 1. Chosun'a göre, Yeni Muhafazakar Parti'nin eski başkanı ve şu anda ana muhalefetteki Halkın Güç Partisi'nde milletvekili olan Ha Tae-keung, gelecek yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olmayı hedeflediğini söylüyor.

  Ha'ya göre, 2019'da BM tarafından tanımlanan ve Kuzey Koreli siber suçlular tarafından 2 milyar ABD doları tutarında baskın yapıldığı iddia edilen 35 bilgisayar korsanlığı vakasına ek olarak, iki yıl içinde Pyongyang'ın tarafından desteklenen bilgisayar korsanları, Güney Kore cüzdanlarından 310 milyon ABD doları değerinde token daha aldı.
 2. Ha, Kuzey Koreli akıncıların, siber suçla mücadele çabalarını yürütmekle görevli hükümet tarafından işletilen istihbarat birimi olan Kore İnternet ve Güvenlik Ajansı'na (KISA) da başarılı saldırılar gerçekleştirdiğini de sözlerine ekledi.

  Ha, seçilirse KISA'yı sözde hackerlar için daha zorlu bir rakibe dönüştüreceğini iddia etti. Ajansın konsolide edilmesi ve doğrudan cumhurbaşkanının ofislerine cevap vermesi gerektiğini belirtti. Hükümet savaşmak için çok az şey yaparken, “milyonlarca ABD doları” değerinde kriptonun “halkın cüzdanlarından” çalındığını da sözlerine ekledi. Ha, bu gibi olayların Güney Kore'nin uluslararası itibarına zarar verdiğini iddia etti ve şu açıklamayı yaptı: "Kore Cumhuriyeti'ni bilgisayar korsanlığı da dahil olmak üzere siber suç tehdidinden koruyarak çevredeki en güvenli ülke yapacağım."
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 5 gösterim
 • Toplam Direkt: 14 gösterim
 • Viral Puan: 4,00