15 gösterim
5,00 viral puan

İsrail Terörle Mücadele Otoritesi, Hamas'a Ait Olduğunu Söylediği 84 Kripto Adresine El Konulmasını Emretti

7 Temmuz'da İsrail savunma bakanı Benjamin Gantz, sahiplerinin Hamas ajanlarıyla bağlantılı olduğunu söylediği kripto cüzdanlar için bir el koyma emri imzaladı.
coinloca 14.07.2021 saat 11:52
 1. Liste, diğerleri arasında Bitcoin, Tether, Ether ve Dogecoin için 84 adres içeryor. Ulusal Terörle Mücadele Finansmanı Bürosu, bu cüzdanların çoğunu Hamas ile ilişkilendirdiği yedi Filistin vatandaşına atfediyor. Bununla birlikte, cüzdanların bir kısmı anonim. Diğer birçok kişi yalnızca ajourbasam@gmail.com ve younsmoh2014@gmail.com e-posta adresleri ile tanımlanıyor.

  Blockchain analitik ve adli tıp firması Elliptic, yaptırım uygulanan adreslerin çoğunlukla Tether ve Bitcoin olmak üzere 7,7 milyon dolarlık kripto para aldığını tespit etti. Firma şunları belirtti:

  "Bazı adresler daha büyük hizmetlerin bir parçası ve bu fonların tamamı terörizmle ilişkili olmayabilir. Bu rakamı hesaplarken, borsalar gibi birden fazla kullanıcıdan mevduat almak için kullanıldığı bilinen adreslere gönderilen fonları hariç tuttuk."

  Dış mülkiyet açısından, Savunma Bakanlığı'nın emri şöyle diyor: "Mülkün herhangi birinin veya tamamının sahibi olduğunu iddia eden herhangi bir kişi, iddiada bulunabilir ve bunları yazılı olarak Ulusal Terörle Mücadele Finansmanı Bürosu Başkanına sunabilir."

  Hamas, Gazze Şeridi'ni kontrol eden militan İslamcı bir siyasi gruptur. Avrupa Birliği, Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail, Hamas'ı veya bağlı kuruluşlarını (özellikle askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları) terör örgütleri olarak belirlemiştir.Hamas'ın bağış toplamak için kripto kullandığı ilk kez tespit edilmedi. İsrailli bir STK, 2019'da Hamas'ın Coinbase kullanımını durdurmaya çalıştı. Geçen Ağustos ayında ABD Savunma Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı, Hamas, El Kaide ve IŞİD'e ait kripto para cüzdanlarını vuran büyük bir ele geçirme operasyonunu açıkladı.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 3 gösterim
 • Toplam Direkt: 11 gösterim
 • Viral Puan: 5,00