20 gösterim
3,33 viral puan

FBI, Dijital Döviz Borsalarını ve Kripto Sahiplerini Olası Tehditlere Karşı Uyardı

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), bu hafta borsalara ve kripto sahiplerine yönelik olası saldırılar hakkında endüstri çapında bir uyarı yayınladı. Kurum, bu varlıkları ele geçirmek için sanal varlık platformlarını aktif olarak takip eden ve bu süreçte finansal kayıplara neden olan tehditler olduğunu açıkladı. Sim takası, hesap hırsızlığı ve teknik destek personeli bu saldırıları gerçekleştirme
coinloca 12.07.2021 saat 14:52
  1. FBI Kripto Para Saldırıları Bekliyor

    FBI, geçen hafta kripto para borsalarına ve sahiplerine yapılacak saldırılara karşı bir uyarı yayınladı. Uyarı, istenen bilgileri belirli gruplara dağıtmak için tasarlanmış TLP protokolü kullanılarak dağıtıldı. Yeşil atama aldı, yani FBI, kripto topluluğundaki firmaların ve ortak kuruluşların bu bilgileri paylaşmasına izin veriyor.
  2. FBI, harekete geçmek için bu şirketlerdeki güvenlik açıklarını aktif olarak izleyen gruplar olduğunu belirtiyor. Bu grupların bu araçları elde etmek için bir grup teknik kullandığını açıklar. Bu teknikler arasında sim takası, teknik destek dolandırıcılığı ve hesap çalma sayılabilir. Uyarı ayrıca kurumların varlıklarını güvende tutmaları için bazı önerileri de detaylandırıyor: Gelen postaları takip etmek ve olağandışı hareketler için hesapları izlemek.
  3. FBI, kripto para sahiplerine her zaman iki faktörlü kimlik doğrulama kullanmalarını ve sosyal medyada paylaştıkları bilgilerden haberdar olmalarını tavsiye ediyor. Ancak sim takas saldırılarını engellemek oldukça zor.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 1 gösterim
  • Toplam Seed: 6 gösterim
  • Toplam Direkt: 13 gösterim
  • Viral Puan: 3,33